Windows a konsole

nullWindows Vista to system operacyjny, który miał być niejako pośrednim oprogramowaniem. Od początku inżynierowie i informatycy firmy Microsoft tłumaczyli, że jest to przejściowa wersja systemu operacyjnego, pomiędzy Windowsem XP, a Windowsem 7. Co prawda od ponad roku możemy korzystać już z możliwości jakie daje nam najnowszy system operacyjny giganta z Richmond, czyli Windows 7, to jednak jak się okazuje Windows Vista ma się nadzwyczaj dobrze. System ten został szczególnie zakorzeniony w konsolach. Konsole to jak wiemy fantastycznej jakości centra domowej rozrywki i to co jeszcze pod koniec lat 90-tych wydawało się niemożliwe, dzisiaj stało się czymś naturalnym.
O czym dokładnie mówimy? Mianowicie kiedy w latach 90-tych, japoński koncern Sony wypuszczał na rynek swoją pierwszą konsolę Play Station, i rozpoczynał dominację rynku tego typu zabawek elektronicznych, nikt nie przypuszczał, że już po kilku latach nie tylko straci pozycję lidera, to dodatkowo wyprzedzi go kilku graczy. Jak do tego doszło, a dokładniej co wymyślili specjaliści od konsoli, ażeby przyciągnąć coraz to nowsze osoby, do korzystania z tego typu zabawek. Mianowicie jak doskonale wiemy, pierwsze systemy konsol nie posiadały kompletnie żadnej pamięci, dysku twardego, o systemach operacyjnych nie wspominając.

Po prostu nie widziano potrzeby, aby inwestować w tego rodzaju dodatki do konsoli. Konsola miała za główne zadanie służyć rozrywce, to znaczy, każda osoba, mająca ochotę sobie pograć, musiała tylko włożyć płytę z grą i można rozpoczynać zabawę.
Dopiero projektanci pierwszej konsoli Miocrosfotu, a mianowicie maszynki zwanej Xbox, wymyślili sobie, że konsola stanie się typowym komputerem do grania. Tytuł ? komputer do grania to oczywiście nadużycie, jednak musimy wyjaśnić, dlaczego właśnie tak, a nie inaczej można nazywać maszynę Xbox. Przede wszystkim w maszynie tej umieszczono po raz pierwszy dysk twardy, dzięki czemu zaczęła upodabniać się do stacjonarnego Peceta. Żeby jeszcze bardziej zachwycić ekspertów, postanowiono na zainstalowanie specjalnych urządzeń, które pozwalały na łączenie się z internetem. Musimy wiedzieć, że systemy te początkowo były możliwe do wykorzystania w takich krajach jak USA czy Japonia, gdyż tam siec internetowa posiadała naprawdę szybkie moce. Ostatnim faktem, jaki sprawił że Xbox został nazwanym pecetem rozrywki, jest sytuacja związana, że włączając ów zabawkę, mieliśmy pewność że korzysta z systemu operacyjnego Windows. Ostatnie modele, zaprojektowanie przed dwoma laty, zostały wyposażone w Windows Vista, i doskonale się w nim zakorzeniły.
null
Widzimy zatem iż Microsoft doskonale myśli o swoich produktach, stara się je wykorzystać maksymalnie. Skoro wiedziano już, że Windows Vista nie ma większych szans powodzenia na pecetach, gdyż na horyzoncie pojawiał się Windows7, to jednak postanowiono maksymalnie skorzystać z możliwości Visty, instalując ją w innym flagowym produkcie.

Comments are closed.