Windows dla opornych

nullWiele osób, rozpoczynając pracę z komputerem boi się wszystkiego. Począwszy od dziwnego urządzenia, jakim jest mysz, poprzez operowanie na systemie Windowsa, a skończywszy na pracy w trudnych programach użytecznych. Dlatego tez należałoby się od początku oswoić z Windowsem.
W chwili obecnej spotykamy komputery, które posiadają zainstalowane system operacyjny Windows Vista, Windows XP, a także Windows7. Możemy pewnie powiedzieć, że systemy te nie różnią się bardzo od siebie, to znaczy, jeżeli pojmiemy główne zasady funkcjonowania systemu Windows Vista, to praca na wersji XP nie będzie dla nas czymś skomplikowanym. Zobaczmy zatem jak w paru krokach ogarnąć środowisko windows.
Przede wszystkim, należy wiedzieć, iż poprawne używanie myszy, zapewni nam korzystanie sprawnie i efektywnie z Windowsa. Zacznijmy od tworzenia folderów, i ich maksymalnego wykorzystania. Jeżeli przykładowo na dysku pragniemy mieć folder z naszymi dokumentami, to musimy wiedzieć iż wystarczy kilka klików myszką i sprawa będzie gotowa.

Na początku powinniśmy odszukać ikonkę Mój Komputer. Klikając w tę ikonkę, przeniesiemy się do naszego komputera i będziemy mogli wybrać folder, w jakim założymy sobie swoje prywatne foldery. Żeby założyć folder, wystarczy kliknąć prawy przycisk myszki, i po rozwinięciu się menu, wybieramy opcję Nowy Folder. Następnie nazywamy taki folder i możemy już w nim umieszczać co tylko chcemy. Oczywiście samo zakładanie folderów i ich nazywanie to nie główne zalety oprogramowania takiego jak Windows Vista. Kolejnym czynnikiem, na jaki możemy zwrócić uwagę, jest sytuacja związana z potężnym centrum multimedialnym. Bez zbędnego instalowania odpowiednich programów, a co ważniejsze, bez instalowania dziesiątek programów i zaśmiecania komputera możemy sobie spokojnie słuchać ulubionej muzyki czy oglądać filmy.
Komu jednak mało wrażeń z obcowania, z systemem jakim jest Windows Vista czy jego wersja 7, to zapraszamy do globalnej sieci. Praktycznie po włączeniu komputera, możemy kliknąć w ikonkę, dzięki której to będziemy mieli możliwość skorzystania z zasobów internetu. Ikonka jaka przeniesie nas do internetu, oznaczona jest dużą, niebieską literką E.
null
Widzimy zatem, iż pierwsze kroki w systemie operacyjnym, jakim jest Windows to nic strasznego, w praktyce możemy uzyskać wiele ciekawych sytuacji. Należy tylko podejść do tematu zupełnie poważnie, nie możemy bać się komputera, nie możemy bać się oprogramowania, jakie zostało na nim zainstalowane.

Comments are closed.